DZIEŃ DZIECKA NA WYSPIE PIRATÓW

cze 9, 2020 | Aktualności

Dzień Dziecka to zawsze ważne wydarzenie. W tym roku zachowując wszelkie środki ostrożności nasze przedszkole uczciło ten dzień w pirackim stylu. Pani Dyrektor przywitała dzieci: „Ahoj przygodo!” i życzyła udanej zabawy.

,,Hej, hej, heja ho

jest nas tu piratów sto

Hej, hej, heja ha

nas piratów każdy zna

Hej, hej i ole

dziś w piratów bawmy się

Hej, hej i ola

to zabawa jest i gra.”

Tą przyśpiewką zaczęła się piracka przygoda pięciu drużyn. Kapitan Karolina przeczytała list znaleziony w butelce. Dzielni poszukiwacze pirackich przygód musieli wyruszyć w morze i dotrzeć na bezludne wyspy, na których były pozostawione dla nich zadania.  Po ich wykonaniu czekał na nich skarb.

,,Bum cyk, cyk, cyk i rata rata nie ma to jak los pirata!”

Na pierwszej wyspie czekał na dzieci ,,Wyścig koników morskich”, czyli tor przeszkód. Mali piraci pojedynczo przechodzili po wyznaczonym szlaku. Najważniejsze było by nie wpaść do wody.  Na kolejnej wyspie czekały zadania: ,,Pirat na maszcie” -przechodzenie po linie i „Pirat pod masztem” – przechodzenie pod liną. Trzecia wyspa to ,,Podwodny świat” czyli pokolorowanie plakatu farbami na płótnie. Wyspa czwarta to ,,Gra w muszelki” to morska wersja gry w klasy oraz ,,Zwinne foczki” czyli pokazy zwinności małych rączek. Na ostatniej wyspie dzieci miały za zadanie trafić piłką do bramki, następnie przejść pod liną w rytm muzyki ,,Samba de Janeiro”.

Nasi dzielni mali piraci wykonali śpiewająco wszystkie powierzone im zadania, dlatego Kapitan Karolina wręczyła im odnaleziony piracki skarb.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali i zatańczyli ,,Baby shark”.  Piraci pożegnali się i odpłynęli szukać kolejnych przygód.

,,Ahoj mali piraci!”??

??