Archiwum-2023-Grupa 07

NASZE MAŁE RĄCZKI MIGAJĄ

lis 21, 2022 | Archiwum-2023-Grupa 07

Przedszkolaki z grupy VII poznają elementy polskiego języka migowego.
W roku szkolnym 2022/2023 mamy przyjemność brać udział w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym „Migowy dla dzieci”, którego organizatorem jest Pani Jowita Łechtańska z @MiguMig. Ukończyliśmy realizację modułu I, którego ekspertem była Pani Dobrosława Horbacz z @PaluszkoweRozśpiewanki. Celem projektu jest budowanie świadomości oraz kompetencji związanych z polskim językiem migowym wśród dzieci słyszących. Udział w projekcie pozwala dzieciom rozwijać pamięć, koordynację wzrokowo – ruchową, logiczne myślenie, a przede wszystkim rozwija empatię i otwiera na potrzeby osób niesłyszących. Podczas realizacji modułu I utrwaliliśmy kolory w Polskim Języku Migowym, wykonaliśmy doświadczenie z kolorami.  Rozmawialiśmy o emocjach jakie towarzyszą nam w różnych sytuacjach. Przedszkolaki po tych zajęciach rozpoznają, nazywają i migają różne stany emocjonalne.