Archiwum-2023-Grupa 07

Światowy Dzień Poezji

mar 22, 2023 | Archiwum-2023-Grupa 07

Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone corocznie 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Z okazji Światowego Dnia Poezji przedszkolaki naszej grupy zaprezentowały wiersze polskich poetów. Prezentacje recytatorskie wzbogacone były o środki teatralne: ruch, mimikę, gest oraz strój i rekwizyt. Wszystkim gratulujemy. Dzień ten był świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci oraz rozwijania talentów recytatorskich.

Dzieci, także w tym dniu powitały wiosnę poprzez udział w przedstawieniu ” Wiosna w wiosce Smerfów” w wykonaniu nauczycielek naszego przedszkola.