12.04.2021 Kosmos.

kw. 12, 2021 | Grupa 06

Dzień dobry. Witam serdecznie i przedstawiam propozycje do realizacji z dziećmi w czasie dzisiejszego popołudnia.

• Podróż  w kosmos – zabawa ruchowa.

Podczas zabawy dzieci będą:

1. podskakiwać jak na trampolinie
  2. poruszać się z tacą jak klener
  3. naśladować odkurzanie
  4. naśladować mycie okien
  5. poruszać się jak roboty
  6. skakać jak najwyżej
  7. podczas muzyki tańczyć, a na pauzę zastygać w bezruchu. Zapraszam do zabawy!

• Kosmonauta – ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej.
    Dzieci układają obrazek przedstawiający kosmonautę (pocięty na części przez nich lub z pomocą rodzica). Nazywają postać, którą przedstawia. Próbują wyjaśnić, kim jest kosmonauta. Omawiają jego wygląd. Wypowiadają słowo kosmonauta rytmicznie (z podziałem na sylaby) za rodzicem, z różnym natężeniem głosu – cicho, głośno.

• Co by było, gdyby…? – słowna rozwijająca myślenie.
    Zachęcamy dzieci do odpowiedzi  na pytania, np.: Co by było, gdyby ktoś ukradł księżyc? Co by było, gdyby księżyc i słońce świeciły razem w dzień? Co by było gdyby słońce przstało świecić? itp…
  • Wiosenny czas – spacer bądź przebywanie w ogrodzie. Wdrażanie dzieci do spedzania czasu na świeżym powietrzu.

Miłego popołudnia i wieczoru życzę 🙂