13.04.2021 Rakieta kosmiczna.

kw. 13, 2021 | Grupa 06

Dzień dobry. Witam serdecznie i przedstawiam propozycje do realizacji z dziećmi w czasie dzisiejszego popołudnia.

• Echo kosmiczne – zabawa rytmiczna. (Przygotujcie drewniane klocki).
    Dzieci realizują proste tematy rytmiczne zaproponowane przez rodziaca – przez wyklaskiwanie, wytupywanie, uderzanie o drewniane klocki.
  • Co powiedziałam? – Ćwiczenia dotyczące syntezy słuchowej –
    Rodzic wypowiada dotyczące tematu kosmosu słowa z podziałem na sylaby, np.: ra-kie-ta, kos-mi-ta, pla-ne-ta, księ-życ, nie-bo. Dzieci powtarzają całe słowa.
  • Wysłuchajcie teraz wiersza „Leć, rakieto!” Marii Terlikowskiej. Za każdym razem kiedy usłyszymy słowa: Leć rakieto!, unosimy ręce ponad głowy a następnie je opuszczamy.
    Czy wy wiecie, że w rakiecie najciekawsza podróż w świecie?
    Proszę wsiadać do rakiety, niepotrzebne nam bilety.
    Leć, rakieto, szybko leć! Gwiazdkę z nieba chcemy mieć!
    Leć, rakieto, zawieź nas do dalekich, do dalekich gwiazd!
    Już rakieta w niebo strzela, proszę trzymać się fotela!
    To jest jazda, co się zowie, aż się trochę kręci w głowie!
  • Zdrowe rakiety – wspólne przygotowanie owocowych szaszłyków.
    Przy okazji zajęć o kosmosie możemy zachęcić dzieci do jedzenia zdrowych i pysznych owoców. Przygotuj patyczki do szaszłyków i owoce np. banan, winogron, truskawki. Dziecko z chęcią będzie nabijać owoce. Samodzielnie zrobiony szaszłyk owocowy w kształcie rakiety to wyśmienita zabawa. Kto wie może kosmici uwielbiają owoce?

Miłego popołudnia kochani 🙂