16.04.2021-zajęcia dodatkowe nauczyciela wspomagającego

kw. 16, 2021 | Grupa 11

Kochane dzieci!

Dziś ostatni raz będziemy bawić i uczyć się zdalnie. Po weekendzie spotykamy się już w przedszkolu. Nie mogę się już doczekać, a Wy? Dziś przygotowałam dla Was dwa zadania…

1. Słodka tęcza

Potrzebujemy:

– paczki cukierków mocno barwionych (Skittles bądź M&MS),

– białego talerza,

– kubka z wodą o temperaturze pokojowej.

Układamy cukierki na talerzyku wokół rantu, jeden obok drugiego. Najlepiej układać obok siebie cukierki w różnych kolorach. Następnie na sam środek talerzyka powoli wylewamy wodę z kubka i…. czekamy na naszą tęcze. UWAGA: ważne jest to, aby po wylaniu wody na talerzyk nie przesuwać go. Cukierki po kilku sekundach zaczynają się rozpuszczać. Jak prawidłowo wykonać doświadczenie znajdziecie w linku poniżej.

2. Kolorowy Miś

Na zakończenie pokolorujcie Misia według własnego pomysłu. Pamiętajcie o naszej umowie, że staramy się nie wychodzić poza linię.

Z chęcią zobaczę Wasze prace, które rodzice mogą wysyłać na e-mail: r.siekanska@pp19.radom.pl .

Pani Renata