Archiwum-2022-Grupa 05

30.03.2021 – 鉁傦笍馃枌propozycje prac plastycznych馃枌鉁傦笍

mar 30, 2021 | Archiwum-2022-Grupa 05

Drogie Dzieci!
Zapraszam do wykonania wybranej 艣wi膮tecznej pracy plastycznej. Wykonajcie t臋, kt贸r膮 mo偶ecie zrobi膰 w domu z dost臋pnych materia艂贸w plastycznych. Efektami swojej pracy mo偶ecie podzieli膰 si臋 z grup膮, prosz膮c rodzic贸w o wys艂anie zdj臋cia Waszego dzie艂a. Poni偶ej zamieszczam instrukcje do wykonania prac.
呕ycz臋 udanego popo艂udnia, Pani Madzia 馃檪

1.Kolorowa pisanka – Wybierz ulubiony wz贸r i do dzie艂a – wyklej pisank臋 plastelin膮. Je艣li nie masz w domu plasteliny mo偶esz pokolorowa膰 obrazek kredkami lub pomalowa膰 go farbami.

pisanka-jajko-do-wyklejania

2. Wielkanocne zwierz膮tka – propozycja pracy plastyczno-technicznej. Potrzebne b臋d膮:
– blok techniczny (bia艂y lub kolorowy)
– no偶yczki
– klej
– kredki / mazaki / farby
– wata (opcjonalnie)
Wybierz ulubione zwierz膮tko wielkanocne z szablonu. Pokoloruj obrazek i wytnij wszystkie elementy. Przy mniejszych cz臋艣ciach cia艂a, np. n贸偶kach kurczaczka, popro艣 rodzica o pomoc w wyci臋ciu. Z艂贸偶 wyci臋te ko艂o na p贸艂 i przyklej pozosta艂e elementy: g艂ow臋 i n贸偶ki (lub skrzyde艂ka). Baranka mo偶esz wyklei膰 wat膮, 偶eby by艂 puszysty. Filmik z instrukcj膮 znajduje si臋 poni偶ej: Wielkanocne prace plastyczne z papierowych talerzyk贸w, barnek, kurczak, zaj膮czek, wielkanoc. – YouTube

zajaczek-kolo-szablon

Baranek-kolo-szablon

kurczak-kolo-szablon

3. Zaj膮czek wielkanocny – wykonany z wykorzystaniem rolki po r臋czniku papierowym. Potrzebne b臋d膮:
– rolka po r臋czniku papierowym
– blok techniczny (bia艂y lub kolorowy)
– klej
– no偶yczki
– kredki/mazaki do dorysowania oczu, w膮s贸w i nosa.

Wybierz sw贸j ulubiony szablon zaj膮czka do pokolorowania lub gotowy wz贸r tylko do wyci臋cia. Wyci臋te elementy przyklej na rolk臋 po r臋czniku papierowym. Poczekaj do wyschni臋cia.

Zajaczek-szablon3

Zajaczek-szablon2

Zajaczek-szablon1

Zajaczek-szablon