Archiwum-2020-Grupa 09

Kolorowe pisanki

kw. 7, 2020 | Archiwum-2020-Grupa 09

Dzień dobry kochane dzieci! Dziś będziemy słuchać piosenki i malować pisanki. Zapraszamy do zabawy!

• Na początek masażyk relaksacyjny wg Z. Bogdanowicz. Niech rodzic przeczyta wiersz i wykonuje czynności opisane w nawiasach na rączce dziecka.

Stary niedźwiedź mocno śpi i o wiośnie śni:

Śniła mu się pisaneczka ta co cała jest w kropeczkach (uderzenia paluszkami- kropki)

Była też w paseczki (rysujemy paseczki)

I w wesołe krateczki (rysujemy krateczkę)

Ta w malutkie ślimaczki (rysujemy ślimaczki)

I żółciutkie kurczaczki (rysujemy kurczaczki- kółko, kółko, nóżki, dzióbek)

Cii… wiosna, wiosna ach to ty! (całymi dłońmi)

• Hopla hopla” – wysłuchanie i nauka piosenki „Hopla hopla”

Porozmawiajcie z dzieckiem o wysłuchanej  piosence – czy była wesoła a może smutna? Kto był bohaterem? Jakie miał przygody?

Zabawy muzyczne:

• „Taniec kurcząt w skorupkach” – improwizacja ruchowa dziecka w rytm utworu Modesta Musogorskiego „Taniec kurcząt w skorupkach: https://www.youtube.com/watch?v=e2ziz9Z6G84
    • „Grające pisanki” wykonanie instrumentu muzycznego z jajka po Kinder niespodziance. Napełnijcie pojemnika kaszą lub suchym ryżem. Zagrajcie na instrumentach wraz z rodzicem.

• „Wielkanocne pisanki”- zabawa plastyczna. Zróbcie wspólnie pisanki. Wykonanie pracy plastycznej pod nadzorem rodzica. Zacznijcie od wykonania masy solnej. Potrzebne będzie:
    1 szklanka mąki
    1 szklanka soli
    ok. 0,5 szklanki wody
    Pozwólcie dziecku dokładnie wyrobić masę – to wspaniałe ćwiczenie dla małych rączek.
    Rozwałkujcie ciasto na grubość około 0,5 cm. Za pomocą szklanki wytnijcie kółka. Następnie należy  wysuszyć formy w piekarniku nagrzanym do 50 – 70 stopni około godzinę. Gdy masa ostygnie pomalujcie farbami, pisakami, cekinami.
    Gotowe prace można wysłać na adres i.dudzieniec@pp19.radom.pl. Zrobimy wirtualną galerię prac!

• Karta pracy – książka nr 3  str. 54, 55.

Życzymy miłego dnia!