Archiwum-2021-Grupa 11

” Zabawy w sadzie”

cze 15, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 11

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych  (wtorek)

Marsz po obwodzie koła w rytm tamburyna z gazetą w ręce, w momencie przestania grania przez Rodzica, dzieci stają na baczność z gazetą na głowie, na jednej nodze z gazetą między kolanami.

,,Czytanie gazety” – siad skrzyżny w kręgu, skręty głowy w lewo, w prawo. Przesuwanie gazety położonej na parkiecie stopą do kolegi. (powtórzenie kilka razy).

„Kwiaty kwitną i więdną  na łące” – dzieci w pozycji kucznej, głowy schowane, powoli podnoszą się, rozprostowują ręce, nogi, tułów i wyciągają ramiona w górę i wracają do pozycji kucznej.

„Motyle i bączki ”- dziewczynki (motyle) poruszają się na dźwięk tamburyna, na przerwę w muzyce, sfruwają na kwiatki – gazetę, chłopcy (bączki )poruszają się na dźwięk kołatki, na przerwę w muzyce sfruwają do swoich domków.

„Piłeczki” – zgniecenie gazety w kulkę, wesoło podrzucanie jej prawą ręka, lewą ręką, oburącz, przerzucanie z ręki do ręki.

„Tocz się tocz piłeczko” – dzieci siedzą w siadzie klęcznym i próbują przesuwać  kulkę do przodu przez  dmuchanie na nią.

„Raki ” – czworakowanie z gazetą na brzuchu.

„Spacer najedzonych przedszkolaków” – dzieci wkładają gazetę pod koszulki, bo się bardzo najadły i powoli spacerują w rytm muzyki.

„Stonoga” – dzieci stoją jeden za drugim, kulki gazetowe nadal pod koszulkami, podczas zabawy dzieci starają się nie zgubić kulki.

„Rzuć  do celu” – wrzucanie kulek z gazet do kosza.

Relaks:

słuchanie muzyki relaksacyjnej wybranej przez rodzica.