popołudnie z wodą

lis 3, 2020 | Grupa 06

• Zapraszam do zabawy z wyliczanką „Deszczowe krople”. Dziecko siada naprzeciw rodzica powtarza tekst za rodzicem, następnie razem a na koniec jednocześnie rytmicznie starają się klaskać w ręce i mówić tekst.

Desz-czyk ka-pie kap, kap, kap.                                                                                                                                                      Łap kro-pel-ki w rącz-ki łap, łap.

• Zabawy z wodą. Potrzebne: kubeczki, miska, woda.Dzieci przelewają wodę z kubka do kubka, wlewają z kubka do miski, pluskają palcami, rękami w misce z wodą. Obserwują spadające krople wody, słuchają odgłosów porównują je.
  • Zabawa plastyczna „Kałuże z plasteliny”. Potrzebne: plastelina, kartki. Dzieci modelują placki z plasteliny, naklejają je na kartkach. Wokół naklejają małe kuleczki- krople deszczu.

Miłego popołudnia kochani 🙂