Archiwum-2023-Grupa 07

„Magiczna Moc Bajek”

lis 17, 2020 | Archiwum-2023-Grupa 07

Grupa VII realizuje Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek”, który ma na celu promowanie czytania bajek i baśni wśród dzieci jako sposobu na ich rozwój, zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie postaw społecznych. W poniedziałek dzieci poznały bajkę pt: „Paw, co ogon miał z przyjaźni”  autorstwa Pana Poety. Bajka była inspiracją do przybliżenia dzieciom czym  jest prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto pomagać. Kiedy Paw jak każdej jesieni zrzucił swój piękny ogon i zrobiło mu się bardzo smutno, jego ptasi przyjaciele wpadli na wspaniały pomysł – podarowali mu po jednym własnym piórze. W ten sposób Paw nie tylko poczuł się znów piękny, lecz przede wszystkim zrozumiał, że nie jest sam ze swoimi problemami. Przedszkolaki na podstawie utworu poznały cechy dobrego przyjaciela. Wiedzą, że przyjaciel pomaga w potrzebie, jest cierpliwy, opiekuńczy, troskliwy i co dzieci podkreśliły, że zawsze dzieli się zabawkami. Następnie każdy wykonał piękne piórko, którym został przyozdobiony pawi ogon.