Kanapeczki

lis 18, 2020 | Grupa 11

Przez cały rok w naszym przedszkolu propagujemy prawidłowe odżywianie się. Dlatego też przedszkolaki z grupy II podjęły wielki wyzwanie robiąc smaczne kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Zanim jednak do przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, a także dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Na stolikach znajdowały się ułożone na talerzu: listki sałaty, kolorowa papryka oraz wędlina. Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie składały na kromkach posmarowanych masłem wybrane przez siebie produkty. Wszyscy ochoczo wzięli się do pracy i z wielkim apetytem zjadali przygotowane przez siebie pyszne kanapki. Poprzez takie zajęcia dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.