Eksperymenty

Pokaż- a zapamiętam,

Pozwól mi działać,

zrozumiem!”   Konfucjusz

Dzieci z natury są ciekawe świata, chętnie podpytują i obserwują- częste pytania kierowane do dorosłych zaczynające się od słów: „jak?”, „co?”, „dlaczego?” świadczą o ich aktywności poznawczej. Ta zaś jest naturalnym etapem rozwoju człowieka. Jednym z zadań wynikających z podstawy programowej jest: „wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia”. Zabawy badawcze rozwijają u dziecka spostrzegawczość, koncentrację uwagi, uczą cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Dlatego zdecydowaliśmy, że eksperymenty to idealna zabawa, a zarazem nauka dla dzieci z grupy II😊. Efekty naszych zabaw badawczych przedstawiamy poniżej.