Wesoła sobota – „Andrzejkowe wróżby na wesoło”

gru 11, 2019 | Aktualności

Andrzejki to przede wszystkim okazja do wesołej zabawy, a wróżby, które kiedyś były główną atrakcją tego święta, dziś traktowane są z przymrużeniem oka. Mogą w nich brać udział wszyscy- duzi i mali, dziewczynki i chłopcy. Dlatego też dnia 30.11.2019 r. dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w  zorganizowanej  w przedszkolu  Wesołej Sobocie, pt.: „Andrzejkowe wróżby na wesoło”.

Dla dzieci przygotowano wiele ciekawych i atrakcyjnych zabaw, które wprowadziły je  w dobry nastrój i magiczny klimat wróżb andrzejkowych. Był to czas radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły „poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość”. Dzieci odgadywały kim będą w przyszłości, kto jako pierwszy weźmie ślub, przekłuwali serduszka z imionami oraz wypowiadali życzenia. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodką niespodziankę – cukierkowy poczęstunek. I tak dzień magii i czarów dobiegł końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Przygotowane wróżby i zabawy nie tylko wywołały wiele radości wśród przedszkolaków i ich rodziców, ale stały się także doskonałą okazją do poznania dawnych polskich zwyczajów ludowych.