Archiwum-2021-Grupa 12

„Bajka o małym pajączku”- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii”

wrz 24, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 12

Podczas dzisiejszych zajęć grupa zrealizowała  pierwszy blok tematyczny – „Bajka o małym pajączku” z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii. Dzieci wysłuchały treść bajki terapeutycznej, zdobyły doświadczenie identyfikując się z bohaterem bajki, poznały wzory negatywnych oraz pozytywnych zachowań wobec kolegów i koleżanek, a także rozpoznawały i nazywały emocje towarzyszące bohaterowi opowiadania. Ponadto dzieci wzięły udział w zabawie integracyjnej „Pajęczyna pozytywnych uczuć”, której celem było wzmacnianie systemu wartości dzieci poprzez wskazywanie swoich mocnych stron. Pod koniec zajęć po krótkiej demonstracji, dzieci samodzielnie wykonały pracę plastyczno-techniczną pt.: „Pajęcza sieć”.