Bomba witaminowa!!!

sty 31, 2021 | Grupa 11

Dzieci z grupy II postanowiły przygotować pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi oraz do polania słodziutki miód. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, posegregowaliśmy wcześniej umyte i obrane przez Panią owoce. Następnie dostaliśmy deseczkę oraz nożyki i tak właśnie przystąpiliśmy do krojenia owoców. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, a jednocześnie uświadomiło jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka była pyszna, mmmm😊.