Grupa 04 | Grupa 07

„Daj się pobrudzić” – zajęcia sensoryczne

lut 15, 2021 | Grupa 04, Grupa 07

Nasza grupa bierze udział w realizacji programu „Daj się pobrudzić”. Niniejszy program ma na celu wspieranie rozwoju mózgu – czyli posługiwanie się zmysłami, zmniejszenie nadwrażliwości dotykowej, stymulację motoryki małej, zainteresowanie otaczającym światem oraz rozwijanie kreatywności dzieci.

Zadania zawarte w programie własnym „Daj się pobrudzić” mają angażować zmysł dotyku, węchu i słuchu. Podczas realizacji programu będziemy korzystały wyłącznie  z bezpiecznych dla dziecka materiałów (np. mąka, woda, olej) oraz elementów zmysłoplastyki, arteterapii i relaksacji.

Zajęcia przeprowadzane w ramach niniejszego programu własnego skierowane są zarówno do dzieci z różnego rodzaju trudnościami – oraz tych, które rozwijają się  w harmonijny sposób.

Realizację zajęć będzie można śledzić na stronie internetowej przedszkola.