Archiwum-2021-Grupa 12

„Dzieci świata” – zabawa plastyczno-techniczna

cze 5, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 12

„Dzieci świata”- praca plastyczno – techniczna z wykorzystaniem materiałów wtórnych, wyklejanie elementów, rozwijanie inwencji twórczej dzieci. Rodzic przygotowuje sylwety dzieci z twardego brystolu lub tektury (kartki z bloku technicznego są za cienkie) oraz podstawki z dwoma nacięciami (nacięcia wykonujemy żyletką). Zadaniem dziecka jest wykonanie charakterystycznego stroju dla danej postaci np. Eskimosa, Murzyna, Chińczyka, Japonki, Indianina itp.

Do wykonania pracy, dziecko wykorzystuje różnorodne materiały i stosują różne techniki wg własnej inwencji. Po ozdobieniu postaci, dziecko wkłada nogi sylwety w nacięcia (jedną nogę zaginają do przodu, drugą do tyłu) i przykleja od spodu klejem lub taśmą. Gdy sylwety są już dobrze umocowane, dziecko może wykonać postaciom buty z plasteliny. R. może podpowiedzieć dziecku że aby zrobić np. spodnie czy bluzkę, można odrysować na wycinance właściwą część sylwety, a potem wyciąć.

Życzymy miłej zabawy!