Archiwum-2023-Grupa 07

Dzień Kubusia Puchatka

sty 19, 2021 | Archiwum-2023-Grupa 07

18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” A.A. Milne, które napisał dla swojego synka Krzysia. Najmilszy miś mieszkający w Stumilowym Lesie obchodził swoje święto wspólnie z przedszkolakami w poniedziałek – 18 stycznia. Kubuś Puchatek to uwielbiana postać przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Wchodząc w jego świat uczymy się, odkrywamy i świetnie bawimy, bo poczucie humoru to jedna z wielu cech Puchatka. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o historii powstania Kubusia Puchatka. Następnie miały za zadanie wyciągnąć z ula słoiczek z miodem, tak aby pszczółki się nie poruszyły. Przyczepić ogon Kłapouchemu z zasłoniętymi oczami. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu, układały ogromne puzzle, które kolorowały. Zajęcia zakończyły się bardzo smacznie – dzieci samodzielnie wykonały „misiowy deser”.

Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, poznanie postaci
i przygód Kubusia Puchatka.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.