Archiwum-2023-Grupa 07

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

lis 23, 2020 | Archiwum-2023-Grupa 07

Od lat w każdym roku dzień taki wypada.
Mam na myśli dzień niezwykły – 21 listopada.
Dzień, w którym wiele radości i życzliwości,
Uczynności, uprzejmości i wyrozumiałości.

Życzliwym być miło, każdy wam to powie.
Każdy się uśmiechnie, pogłaska po głowie.
Mówcie zawsze dziękuję, przepraszam i proszę,
A Dzień Życzliwości, będzie już na co dzień. /Jolanta Wybieralska/

W piątek w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem zajęć było: rozwijanie pozytywnych postaw społeczno- moralnych, gotowości niesienia pomocy, motywowanie do zgodnego udziału w życiu na co dzień.  W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, jak ją okazywać bliskim, kolegom, osobom starszym oraz dlaczego warto być życzliwym. Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów” w czym pomogły nam zabawne wierszyki. Wysłuchaliśmy opowiadania „O zaczarowanym flecie”, które utrwaliło nam zasady dobrego zachowania. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych ze śpiewam, których celem było stworzenie przyjaznej atmosfery pełnej uśmiechu i wzajemnej życzliwości. Z odrysowanych rączek dzieci powstał plakat – „słoneczko życzliwości”, który będzie nam przypominał o życzliwości wobec innych.

Przedszkolaki wykonały także serduszka dla koleżanki Natalki, którą serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.