Archiwum-2021-Grupa 11

” Dżungla”

cze 14, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 11

• „Dżungla”- zapoznanie ze słowami i melodią piosenki, aktywne

słuchanie piosenki , poruszanie się do rytmu utworu. Próby śpiewania zapamiętanych fragmentów piosenki.                        https://www.youtube.com/watch?v=ZpslBSmV7Lg

„Nadchodzi lato” – zabawa orientacyjno-porządkowa.

Rodzic przygrywa na tamburynie. Dzieci poruszają się zgodnie z rytmem, a na przerwę w grze słuchają R., który podaje różne zdania dotyczące oznak lata. Jeśli są one prawdziwe, dzieci wyciągają ręce w górę, jeśli fałszywe – przykucają i zwijają się w kuleczkę.

Przykładowe zdania: Latem słońce mocno grzeje. Latem dojrzewają owoce. Latem liście stają się czerwone i opadają z drzew. Latem może padać deszcz. Z latem przychodzą burze śnieżne.

Zabawa logopedyczna:

• „Wesołe minki”– zabawy z lusterkami, ćwiczenia artykulacyjne –oglądanie wizerunku w lustrze; robienie różnych min, wystawienie języka z buzi, próby dotykania językiem czubka nosa, robienie kół, językiem w środku buzi.