Archiwum-2023-Grupa 08

„Jedziemy na wycieczkę”

cze 26, 2020 | Archiwum-2023-Grupa 08

Dzień dobry, przed nami kolejny dzień i wszystko wskazuje na to,że będzie słoneczny 🙂 Dzisiaj na poczatek zapraszamy Was na wycieczkę do lasu …

„Wycieczka do lasu” – rodzic czyta opowieść, a dzieci ruchem ją inscenizują, w tle słychać podkład muzyczny.

Był piękny wiosenny dzień. Grupa przedszkolaków wyruszyła do lasu.

Szły marszowym krokiem (dziecko maszeruje, nauczyciel/rodzic wystukuje rytm).

Wkrótce dotarły do strumyka, który można było przekroczyć przeskakując z kamienia na kamień (dziecko skacze na dwóch nogach).

Tuż za strumykiem rosły pierwsze drzewa i jakby na powitanie dzieci usłyszały stukanie dzięcioła. Dzieci wspinały się na palcach chcąc go zobaczyć (dziecko staje na palcach).

A dzięcioł wciąż wystukiwał jeden rytm i czekał chwilę jakby na odpowiedź dzieci. Zapraszał  je do zabawy.(nauczyciel/rodzic wystukuje na dwa, trzy rytmy – dziecko powtarza).

Po chwili dzięcioł odleciał, a dzieci poszły dalej. Las był bardzo gęsty, dzieci musiały się przez niego przedzierać (dziecko rusza przed sobą rękami – odchyla gałęzie).

Dalej było tak gęsto, że musiały iść pod tunelem drzew i krzewów na czworakach (dziecko chodzi na czworakach).

Na szczęście szybko trafiły na ścieżkę, jednak była ona tak wąska, że musiały iść jeden za drugim (dziecko maszeruje prosto).

Tak dotarły na polanę, która była pełna kwiatów. Pięknie pachniały, a dzieci je wąchały (wdechy nosem i wydechy ustami).

Dzieci postanowiły odpocząć trochę i położyły się na trawie (dziecko kładzie się na dywanie).

Słuchały szumu drzew i śpiewu ptaków (dziecko słucha odgłosów lasu).

Na wycieczkę do lasu  i nie tylko można udać się na rowerze. Jest to bardzo przyjemna forma podróżowania, jednak wymaga przestrzegania zasad bezpieczeństaw. Jakie to zasady dowiecie sie oglądając filmik:

Zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze:

Pamiętajcie,że las to miejsce życia wielu zwierząt. Nie przeszkadzajcie im, nie hałasujcie, nie śmiećcie, pod żadnym pozorem nie rozpalajcie ogniska. W lesie odpoczywajcie, poznawajcie przyrodę i cieszcie sie jej pięknem.

Miłego dnia 🙂