Archiwum-2021-Grupa 11 | Archiwum-2021-Grupa 12

„Kocie figle w ogrodzie”

cze 29, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 11, Archiwum-2021-Grupa 12

„Kocie figle w ogrodzie” Zestaw ćwiczeń gimnastycznych:

 „Koci spacer” – opowiadanie ruchowe na rozgrzewkę. Rodzic mówi, a dziecko wykonuje czynności: Koty wstają rano i przeciągają się wyciągając wszystkie swoje łapki jak najdalej. Gdy już rozciągną się powoli wychodzą na spacer, rozglądają się na boki w poszukiwaniu myszek.

 „Roztańczone koty” – dziecko przemieszcza się po pokoju na czworakach (należy zwrócić uwagę by nie poruszało się na kolanach),  udając kota, w rytm piosenki „Idziemy do ZOO”. Na przerwy w muzyce R. wydaje komendy, a dziecko je wykonuje, np.: koty stają na dwóch łapkach, koty pytają się inne koty: „Jak się masz?”  (dziecko naśladuje odgłosy kota: Miau, miau…), koty wspinają się na drzewo, koty piją mleko, itp.

 „Małpki na drzewa” – dziecko biega po wyznaczonym terenie. Na hasło: Małpki na drzewa! znajduje podwyższenie i wchodzi na nie, tak aby stopy nie dotykały ziemi. Może to być: krzesło, taboret, tapczan itp. Na klaśnięcie wraca do swobodnego biegu.

„Koty i psoty” – dziecko zamienia się w kota i porusza się na czworakach(należy zwrócić uwagę by nie poruszało się na kolanach).  Gdy R. wyda komendę: Koty, czas na drzemkę!, dziecko chowa się np. pod stół i udaje, że zasypia. Na hasło: Koty, czas na psoty!, dziecko wyskakuje          i prowadzi kocie zabawy.

„Kot jest, kota nie ma” – dziecko jest myszką, na hasło: Kota nie ma! cichutko biega po pokoju. Na hasło: Kot idzie!: myszka chowa się, (dziecko przykuca, obejmuje rękami kolana i opuszcza nisko głowę).

”Koci grzbiet” –dziecko podczas grania muzyki porusza się po dywanie – jak kot na „czterech łapkach” (należy zwrócić uwagę by nie poruszało się na kolanach),  na przerwę w muzyce musi zrobić koci grzbiet (wyginając plecy w odcinku piersiowym w górę i w dół).     

Wesołej zabawy!