Archiwum-2020-Grupa 09 | Archiwum-2020-Grupa 10

Kolorowa liczba 17

maj 7, 2020 | Archiwum-2020-Grupa 09, Archiwum-2020-Grupa 10

„Ile książek jest na półce?”- temat dnia
 

Dzień dobry! 😊
Czwartek to dzień aktywności matematycznej i plastycznej.
Dzisiaj poznamy cyfrę 17
Zapraszamy do zabawy!
😊

1. „Kolorowa liczba 17”– zapoznanie z obrazem graficznym liczby, przeliczanie elementów i określanie miejsca w ciągu liczbowym, porównywanie liczebności zbiorów, pisanie liczby palcem na dywanie, na tacy z kaszą.
Policzcie ile jest zielonych koralików. Pokolorujcie 7 koralików na brązowo. Policzcie ile jest razem zielonych i brązowych koralików?
Następnie policzcie ile jest balonów. Dorysujcie tyle, żeby było 17. Dokończcie kolorowanie balonów- każdy balon powinien być inny!
Zróbcie kartę pracy z książki cz. 4, str. 91

 
2. „Ile książek jest na półce?”- zabawa matematyczna, liczenie książek na półkach, układanie książek zgodnie z podana liczbą. Doskonalenie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi i głównymi.
Teraz zapraszamy Was do wykonanie kart pracy z książki.
Zróbcie karty pracy z książki cz. 4, str. 24, 25
 
3. „Kukiełka z drewnianej łyżki”- praca plastyczno- techniczna, stworzenie ulubionej postaci z bajki lub baśni, przy użyciu drewnianej łyżki. Rozwijanie inwencji twórczej dzieci.
A teraz czas na kukiełkę z drewnianej łyżki!
Potrzebne będą: blok techniczny kolorowy, farby, pędzel, czarny flamaster, klej, nożyczki, drewniana łyżka i wstążka.
Zastanów się czy chcesz zrobić świnkę, księżniczkę czy smoka? Pomaluj łyżkę na wybrany kolor w zależności od tego na co się zdecydowałaś/łeś. Następnie poczekaj aż łyżka wyschnie, a Ty w tym czasie wytnij elementy, które będą pasowały do Twojej postaci. Gdy łyżka wyschnie przyklej wycięte elementy w odpowiednim miejscu na łyżce. Teraz dorysuj czarnym flamastrem buźkę postaci i przywiąż kokardkę. Gotowe! Można robić przedstawienie. Na teatrzyk zaproście swoich bliskich. Wszystkie czynności znajdziecie w poniższym linku!
https://www.youtube.com/watch?v=pRMXWxPT3b4
 
4. „Zabawy z językiem angielskim”- zabawy z elementami języka angielskiego. Rozwijanie sprawności językowych poprzez słuchanie, mówienie, śpiewanie, pokazywanie. 

Czas przypomnieć sobie kolory i niektóre słówka w języku angielskim.
https://www.youtube.com/watch?v=0olv8lt7ngw
https://www.youtube.com/watch?v=DRER9pynsaU

Życzymy miłej zabawy! 😊