Archiwum-2023-Grupa 08

„Kolorowe bańki”

cze 12, 2020 | Archiwum-2023-Grupa 08

Dzień dobry, dzisiejszy dzień zaczniemy od piosenki, którą już znacie „Budujemy ciszę”. Tak, jak to robiliśmy w przedszkolu śpiewajcie piosenkę   i  pokazujcie  ruchem jej treść:

Budujemy ciszę, budujemy ciszę,(naśladujemy gest budowania – stawiając na przemian dłoń za dłonią, coraz wyżej)

budujemy z klocków ciszę,
prawym uchem słyszę, lewym uchem słyszę,
(nadstawiamy prawe/lewe ucho)
bardzo dobrze słyszę ciszę
(pokazujemy uszy, potem kładziemy palec na usta)

Dzielnie pompujemy, dzielnie pompujemy (naśladujemy pompowanie)
Balon ciszy bo tak chcemy
(pokazujemy dłońmi wielki balon)
Prawe ucho słyszy, lewe ucho słyszy
(nadstawiamy prawe/lewe ucho)

Jak w piwnicy tupią myszy (uderzamy o podłogę dłońmi)

Hałas przeganiamy, hałas przeganiamy (gest odganiania dłońmi)
Panią Ciszę zapraszamy,
(zagarniamy dłonie do środka w geście zapraszania)
Cicho jak motyle, cicho jak motyle
(kładziemy palec na usta, robimy skrzydła     z rąk)
Posiedzimy tu przez chwilę.
(kładziemy dłonie na podłogę)

A teraz zaproście mamę lub tatę do wspólnej zabawy „Mamo, tato, ile kroków do domu?”

Dziecko staje na końcu pokoju. Na drugim końcu pokoju staje rodzic, zwrócony plecami do dziecka.
Dziecko woła:Mamo, mamo, ile kroków do domu? (lub „Tato, tato„).
Rodzic odwraca się i mówi, np.: Dwa kroki.
Dziecko przemieszczają się w stronę R., wykonując dwa kroki, głośno licząc.
Zabawa kończy się, kiedy dziecko dojdzie do rodzica i przekaże mu gorący uścisk.
Następnie dochodzi do zamiany ról.
Mama woła „synku, synku/ córeczko, córeczko ile kroków do domu” i robi dokładnie to, co wcześniej dz.

Na zakończenie tygodnia zachęcamy Was do wyjątkowej zabawy… Do zabawy z bańkami mydlanymi. Zapewne każde z Was je lubi…Są piękne, barwne, delikatne i ulotne. Jeżeli nie macie gotowego płynu do baniek możecie wspólnie z rodzicami  go wykonać. Oto przepis:

– 150ml płynu do mycia naczyń Fairy Original

– 350ml wody

– 2 łyżeczki cukru

Płyn do baniek gotowy to, czas na wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia. Teraz wystarczy zanurzyć słomkę w płynie i dmuchać w nią z drugiej strony z całych sił 🙂 Bańki same polecą ….

Kochani czas na trochę nowości. Zróbcie  własny przyrząd do robienia baniek. Robi on niezwykłe okazy. Do wykonania naszego przyrządu są potrzebne:

– słomki

– taśma klejąca

– płyn do baniek

– miseczka

Układamy równo wszystkie słomki i owijamy je taśmą . I tyle 🙂 Przyrząd już gotowy. Końcówkę słomek maczamy w płynie. Drugą, czystą końcówkę przykładamy do ust   i dmuchamy. Będziecie zachwyceni efektem końcowym. Powstanie mnóstwo malutkich banieczek  🙂

Dzisiaj zapraszamy Was na ostatnie już w tym sezonie spotkanie ze słuchowiskiem zrealizowanym na podstawie jednego ze spektakli Teatru Baj – słuchowiskiem pt. „Opowieści Koszałka Opałka” w reż. Krzysztofa Niesiołowskiego. Bajka słowno-muzyczna powstała na podstawie baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. ❗️ https://bit.ly/baj-sluchowisko-koszalek ❗️