Kolorowe parasole

lis 20, 2020 | Grupa 08

Nadeszła  jesień, a z nią deszcze i słoty. Na spacerze przyda się parasol!

W dniu dzisiejszym Przedszkolaki zrealizowały kolejne zadanie z Programu                                             ,, Uczymy Dzieci Programować”, dzieci wykonały szereg aktywności, które łączył wspólny temat – kolorowe parasole… zajęcia rozpoczęły się od ustawiania wież z kolorowych kubków, następnie stworzyły na bazie słownej instrukcji obrazek – kolorowy Parasol, ostatnie zadanie-  doskonalenie sprawności motoryki małej poprzez wycinanie i przyklejanie parasoli tak , aby łaczyły je dwie cechy : wzór i wielkość.  Celem zajęć  było doskonalenie logicznego myślenia, motoryki małej  oraz umiejętności pracy zespołowej.