Archiwum-2021-Grupa 12

„Kosmiczne zabawy matematyczne”

kw. 28, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 12

Dzień dobry! Dzisiaj zachęcamy Was do przeróżnych kosmicznych zabaw matematycznych z kartami pracy.

„ƒZnajdź parę” – zabawa edukacyjna z kartą pracy (KP3 s. 36). Dziecko ogląda obrazki przedstawiające różne układy gwiazd. Następnie odszukuje i koloruje taki sam układ gwiazd, jaki jest przedstawiony na jednym z trzech obrazków: pasuje tylko jeden. Po wykonaniu zadania odszukują koło, w którym jest najwięcej gwiazd, i zaznaczają je „x”, oraz koło, w którym jest najmniej gwiazd, i zaznaczają je „O”.

„ƒIle jest…?” – zabawa matematyczna z kartą pracy (KP3 s. 70). Dziecko liczy gwiazdki na ilustracji i dorysowuje tyle, aby razem było ich 14, następnie je koloruje. Następnie sprawdza, czy każdy ufoludek ma swoją rakietę. Na koniec oblicza sumę wszystkich ufoludków i rakiet. Dokonuje też samooceny.

„ƒZnam cyfry” – zabawa matematyczna. Rodzic prezentuje dziecku liczby od 1 do 10 oraz dziesięć obrazków przedstawiających gwiazdy w liczbie
od 1 do 10. Dziecko dopasowuje poszczególne liczby do odpowiadającej im liczby gwiazd na rysunkach.
Potrzebne materiały: cyfry od 1 do 10 (dziesięć obrazków przedstawiających gwiazdy w liczbie od 1 do 10).

Poniżej znajdziecie gotowe do druku i pocięcia kosmiczne puzzle 1-10.

https://drive.google.com/file/d/0B3Lt7QP3l4FTaDVyZTg3REVJS2M/view

„Próbna podróż w Kosmos” – zabawa dramowa do poniższego tekstu czytanego przez rodzica:

„Wkładamy kombinezon, który uchroni nas przed niską lub wysoką temperaturą (wykonujemy ruch suwaka zzzzzzzz….), zakładamy specjalne buty (tup, tup). Idziemy do rakiety (tup, tup, tup), otwieramy właz do rakiety (klaskanie językiem).Wskakujemy do środka (hop). Zamykamy właz (klaskanie językiem). Siadamy na fotelu (siup). Zapinamy pasy (klap). Odliczamy głośno: 5, 4, 3, 2, 1, 0, start. Dziecko klaszcze w ręce, początkowo wolno, potem szybko, uderza szybko rękoma o uda z jednoczesnym tupaniem nogami, sycząc „Zzzzz…” naśladuje lot rakiety, z okrzykiem „Hurra” wznosi ramiona w górę,  szybko opuszcza ramiona w dół z jednoczesnym krótkim okrzykiem „Bęc” na znak wylądowania.”