Grupa 07

MAMO, TATO MOJE RĄCZKI MÓWIĄ – KĄCIK JĘZYKA MIGOWEGO – Walentynki

lut 15, 2021 | Grupa 07

Na świecie istnieje wiele różnych języków migowych. Każdy kraj posługuje się swoim językiem. W Polsce głusi komunikują się w PJM (Polski Język Migowy), w Anglii BSL (brytyjski język migowy), w Ameryce ASL (American Sign Language). PJM powstał w wyniku spontanicznych interakcji osób głuchych. Nie jest on zwykłym zastąpieniem słów gestami, lecz charakteryzuje się niezależnym słowotwórstwem i odrębnymi zasadami gramatycznymi.
            Na ostatnich spotkaniach z językiem migowym dzieci zapoznały się jak wyrazić uczucia za pomocą gestów, także poznały piosenkę z elementami Polskiego Języka Migowego „Mam serduszko” .
Zapraszam do wspólnego migania w domu.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52