Archiwum-2023-Grupa 07

„Mamo, Tato moje rączki mówią” – kącik języka migowego.

paź 5, 2020 | Archiwum-2023-Grupa 07

W naszej grupie dzieci poznają elementy Polskiego Języka Migowego. Jest to sposób komunikacji za pomocą gestów.

Spotkania z językiem migowym to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale także pokazanie mu nowego, alternatywnego sposobu porozumiewania się z ludźmi, przy jednoczesnym uwrażliwianiu na drugiego człowieka.

Podczas zabaw z językiem migowym dzieci ćwiczą spostrzegawczość i koordynację wzrokowo – motoryczną. Do zalet uczenia się języka migowego należy dodać rozwój wyobraźni przestrzennej, pamięci i koncentracji. Podczas zabawy z tym językiem dzieci doskonalą sprawność palców, mięśni dłoni i nadgarstka, dzięki czemu w przyszłości będzie łatwiej trzymać pióro czy ołówek.

Na pierwszych spotkaniach z językiem migowym dzieci poznały gest powitania i pożegnania.

Zapraszam do wspólnego migania w domu.