Archiwum-2022-Grupa 09

Materiały na 15.04.2021

kw. 15, 2021 | Archiwum-2022-Grupa 09

Dzień dobry! Dzisiejszą zabawę rozpoczniemy od kilku ćwiczeń oddechowych. Jak przystało na małych ekologów wykorzystajcie do naszej zabawy stare gazety, z których wytniecie Wasze samochodziki.

1. Parkowanie – wycinamy z papieru małe kolorowe samochodziki; zadaniem dziecka jest przenieść samochodzik do garażu (np. pudełko po zapałkach) przy użyciu słomki. Pamiętajmy, aby pudełko leżało blisko autka, a słomka nie była zbyt gruba i nie miała zgięć (można przyciąć tradycyjną słomkę w miejscu zgięcia).

 

2. Wyścigi – ustawiamy dwa małe papierowe autka na stoliku (powierzchnia musi być gładka). Z pasków plasteliny lub drucika formujemy granice drogi, w której musi mieścić się autko (można uformować kilka zakrętów). Dmuchamy przez słomki tak, aby pojazd jak najszybciej dotarł do mety. Ćwiczenie to można wykonywać w 2 osoby lub pojedynczo.

W zadaniu drugim uruchomcie Waszą wyobraźnię. I tutaj także użyjcie starych i niepotrzebnych już gazet czy ulotek reklamowych, niepotrzebnych pudełek, zakrętek od butelek lub słoików. Jednym słowem wszystkiego co ponownie można wykorzystać w innym celu. Ze zgromadzonych przedmiotów wykonajcie swojego EKO – ROBOTA. Miłej zabawy.