Miesiąc Świadomości Autyzmu

kw. 30, 2024 | Aktualności

Zakończył się kwiecień, miesiąc poświęcony Autyzmowi. Dlatego właśnie nasze Przedszkole, chcąc podnieść świadomość społeczeństwa na temat tej niepełnosprawności, wzięło udział w #niebieskieigrzyska, które są formą obchodów Światowej Świadomości Autyzmu. Niebieskie Igrzyska pokazują, jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych.
W ramach kwietniowego świętowania nasze Przedszkole zorganizowało szereg różnych działań:
– po raz piąty zorganizowano Paraolimpiadę „Sportowi Giganci” dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego:
– wzięliśmy udział w przemarszu ulicami Radomia:
– utworzono w korytarzu przedszkolnym „Ogród Dobrych Myśli” poświęcony dzieciom w spektrum autyzmu:
– we wszystkich grupach odbyły się zajęcia dydaktyczne, które miały na celu integrację grupy i uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób niepełnosprawnych.
Tegoroczne #niebieskieigrzyska wsparli i aktywnie uczestniczyli, prezentując poszczególne konkurencje sportowe:
– Prezydent Miasta Radom – Radosław Witkowski
– Zastępca Prezydenta Miasta Radom – Katarzyna Kalinowska
– Zastępca Prezydenta Miasta Radom – Łukasz Molęda
Nasze przedsięwzięcie wsparci również radomscy sportowcy – ENEA Czarni Radom i Radomka Radom, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji.
Nieocenioną pomocą okazali się wolontariusze z radomskiego Technikum TEB Edukacja w Radomiu.
Poniżej znajdują się linki i fotorelacja z kwietniowych obchodów Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu.
1. Wywiad w Radio Rekord promujący Paraolimpiadę i #niebieskieigrzyska
2. Fotorelacja z Paraolimpiady z portalu Cozadzien.pl

3. Fotorelacja z Paraolipiady na portalu MOSiR:
4. Fotorelacja na fanpagu ENEA Czarni Radom z Paraolimiady:
5. Reportaż z Paraolipiady w Dami24:
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim sponsorom:
@sweetfactory
@mamyciacho