Archiwum-2021-Grupa 12

„Mój robotek” – zabawa plastyczno-techniczna

maj 15, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 12

„Mój robotek”- praca plastyczno-techniczna. Wykonanie robota z rolek papierowych, kartonu, papieru kolorowego, folii aluminiowej według pomysłu dziecka.

Rodzic pokazuje dziecku wszystkie dostępne materiały, z których będzie budować swojego robota. Dziecko przed rozpoczęciem pracy określa, jaką figurę
geometryczną przypomina mu dany przedmiot. Następnie wybiera materiały, z których będzie tworzyć robota, oraz wypróbowuje różne sposoby łączenia
poszczególnych elementów. Gdy robot jest gotowy, dziecko wymyśla imię dla swojego robota.

Potrzebne materiały: pudełka różnych rozmiarów i kształtów, np. po herbacie, po butach, po kawie, plastikowe opakowania po serkach, kubki plastikowe, butelki plastikowe, zakrętki po butelkach, słoikach, talerzyki papierowe, rolki po papierach, foremki po jajkach i inne, folia aluminiowa, srebrny i złoty spray, mazaki, farby, pędzle, klej wikol.

„Robię to, co….”- zabawa ruchowa z elementem pantomimy. Dziecko w rytm dźwięku dowolnego instrumentu biega swobodnie po pokoju. Rodzic co jakiś czas przestaje grać, podając hasło: Robię to, co mama! – wtedy dziecko wykonuje czynność, którą wykonuje mama np. w domu, albo czynność, która kojarzy mu się z mamą. Rodzic może zmieniać członków rodziny, np. Robię to, co tata! (brat, siostra, dziadek, babcia).