Archiwum-2020-Grupa 09

Na majowej łące

maj 29, 2020 | Archiwum-2020-Grupa 09

Witajcie kochani 🙂 Przed Wami kolejne wyzwania, już ostatnie w tym tygodniu 🙂

1. „Walc kwiatów” – spróbujcie poruszać się w takt utworu. Czy potraficie nazwać emocje, które towarzyszą wam podczas tego zadania?

https://www.youtube.com/watch?v=GC7PycSBILc&t=26s

2.Wiosenne łamigłówki” – za oknem wiosną pełną parą! Świeci słonko, śpiewają ptaszki, a na drzewach pojawia się coraz więcej kolorowych pąków. Tymczasem my zachęcamy Was do rozwiązania wiosennych łamigłówek. Jesteśmy przekonane, że doskonale sobie poradzicie

https://www.youtube.com/watch?v=T53SX7H_bgk&t=328s

3. Prezentów dla mamy nigdy za wiele, w związku z tym proponujemy wykonanie pracy plastyczno-technicznej – „kwiaty dla mamy”. Będzie to tulipan z kolorowego papieru.

Do wykonania tulipanów potrzebne są:

  • kolorowe kartki papieru,
  • klej,
  • nożyczki,
  • patyczki do szaszłyków na łodygi, sprawdzą się też zielone słomki do napojów,
  • farba zielona do pomalowania łodyżek.

Sposób wykonania:

Z papieru wycinamy wzór kwiatu tulipana i liści. Należy wyciąć co najmniej 3 szablony kwiatu, po czym odpowiednio złożyć na pół, a następnie ze sobą po kolei sklejać, pamiętając o włożeniu łodygi w środek. Na koniec przyklejamy wcześniej wycięte listki z zielonego papieru (dla ułatwienia poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe).

Następnie uzupełnijcie karty pracy 4 s.36-38.

4. „Na majowej łące” – posłuchajcie uważnie, rozwiążcie poniższe zagadki i sprawdźcie czy znacie wszystkich mieszkańców łąki?

5.Witamy motyle” – zabawa z elementem siadu klęcznego i wymachu ramion. Słuchając odgłosów przyrody, dziecko porusza się między krążkami ( piłeczkami/ innymi zabawkami) naśladując rękami fruwanie motyli, gdy odgłosy ucichną , dziecko staje na najbliższym krążku, wykonuje siad klęczny, opuszcza dłonie na uda- motylki przysiadają na kwiatkach, składają skrzydełka i odpoczywają.

https://www.youtube.com/watch?v=qKr_ungGOYI

Życzymy Wam miłego weekendu 🙂 Odpoczywajcie 🙂