Archiwum-2020-Grupa 09 | Archiwum-2020-Grupa 10

„Nasz ogród w kuchni”

maj 6, 2020 | Archiwum-2020-Grupa 09, Archiwum-2020-Grupa 10

Dzień Dobry Starszaki!
W środę mamy dzień aktywności przyrodniczej i plastyczno- technicznej.

1. „Nasz ogród w kuchni” – założenie hodowli ziół na parapecie. Prowadzenie obserwacji zmian zachodzących w roślinach. Podejmowanie prostych prac związanych z uprawą roślin doniczkowych (sadzenie, podlewanie).
Dzisiaj założymy własną hodowlę ziół i kwiatów na domowym parapecie. Zapraszamy Was do obejrzenia filmu edukacyjnego! Zwrócenie uwagi jakie czynności należy wykonać aby zasadzona przez Was roślinka wyrosła i cieszyła swoim pięknem. Poproście Rodziców o nasionka i do dzieła. Pamiętajcie dbajcie o swój ogród w kuchni!
https://www.youtube.com/watch?v=uFoJ3dqw5jU

2. „Zakładka do książki”-
projektowanie i wykonanie pracy plastycznej przy użyciu różnych materiałów plastycznych, doskonaląca umiejętność tworzenia kompozycji poprzez łączenie różnorodnych materiałów plastycznych. Doskonalenie umiejętności projektowania. 
A teraz miłośników książek zapraszamy do zrobienia własnej zakładki do książek!
Potrzebne będą: arkusze kolorowego papieru z bloku technicznego, linijka i ołówek, nożyczki, klej.
Na białej kartce papieru narysuj szablon, którego użyjesz potem do stworzenia różnokolorowych zakładek. W tym celu, za pomocą linijki i ołówka, narysuj 3 kwadraty o boku równym 7 centymetrów – w taki sposób, jak na pierwszym zdjęciu. Nasz szablon to ta część, której nie zamalowano. Wytnij go. Możesz też narysować kwadraty o dłuższym boku – Twoje zakładki będą wtedy większe. Gdy będziecie mieć z na tym etapie trudność poproście Rodziców o pomoc!

Jeśli masz już przygotowany szablon, to przenieś go na kolorowe arkusze papieru i wytnij tyle szablonów, ile zakładek chcesz stworzyć. Zagnij „rogi” w postaci trójkątów do wnętrza zakładki, jak na zdjęciu nr 2. Jedną stronę posmaruj klejem i połącz trójkąty ze sobą. A teraz zaczyna się zabawa!

Z różnokolorowych arkuszy wytnij elementy, które przykleisz na swoje zakładki – oczy, uszy, skrzydła czy zęby. Dzięki temu Wasze zakładki staną się rodziną potworków lub zwierzątek. Możesz stworzyć, co tylko zechcesz – użyj swojej wyobraźni 🙂

3. „Gazetowa joga”- zabawa ruchowa, rozwijanie sprawności ruchowej oraz koordynacji wzrokowo ruchowej.
Czas się poruszać! Przygotujcie gazety i bawcie się dobrze! Wesołe zabawy z gazetą umożliwi Wam poniższy link.
https://www.youtube.com/watch?v=HkPdFnGRFGw

Zróbcie również karty pracy z książki cz. 4, str. 22, 23

Życzymy przyjemnej i twórczej zabawy! 😊