Archiwum-2022-Grupa 11

Nauczanie zdalne 02.04.2021 r. – zajęcia poranne

kw. 2, 2021 | Archiwum-2022-Grupa 11

Dzień dobry kochani 🙂

● Dzień 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest uświadomienie i uwrażliwienie społeczeństwa na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi spotyka się zarówno osoba z autyzmem jak i jej najbliżsi. W tym dniu solidaryzując się z osobami cierpiącymi na autyzm, propagujemy hasło „zaświeć się na niebiesko” poprzez akcent na ubraniu w niebieskim kolorze.
Niestety i w tym roku obchody tego wydarzenia przenoszą się do Internetu… W związku z tym zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku:

● „Razem dla autyzmu” – pokażcie, że wspieracie z nami osoby z autyzmem i odrysujcie swoją dłoń na kartce papieru, następnie pokolorujcie na niebiesko lub pomalujcie dłoń niebieską farbą i zróbcie odcisk na białej kartce papieru. Poproście rodziców o wstawienie Waszych „pieczęci” pod postem dotyczącym Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na naszej grupie na facebooku.

● Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji organizowanej w naszym przedszkolu dotyczącej Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Poniżej zamieszczamy plakat na temat tego wydarzenia:

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.

● „Wiosenna gimnastyka”- zapraszamy do zabaw ruchowych z elementami biegu i skoku, dzięki którym poćwiczycie orientację kierunkowo- przestrzenną oraz sprawność fizyczną.

● „Huśtawka dla misia” – ćwiczenie relaksacyjne – połóżcie się w wygodnej pozycji na plecach (polecamy włączyć poniższą muzykę relaksacyjną). Jedną dłoń połóżcie na górnej części klatki piersiowej, a drugą na brzuchu. Zaobserwujcie, jak brzuch unosi się ku górze podczas wdychania powietrza i jak opada podczas wydychania. Następnie na brzuchu połóżcie maskotkę i obserwujcie jej „kołysanie” – możecie ukołysać misia do snu 🙂