Archiwum-2022-Grupa 11

Nauczanie zdalne 15.04.2021 r. – zajęcia poranne

kw. 15, 2021 | Archiwum-2022-Grupa 11

Dzień dobry kochani 🙂

● Dzisiaj proponujemy pobawić się z rodzicem w teatr. Zadaniem rodzica będzie odegranie scenki z wykorzystaniem lalki albo misia.

„Przygoda Zuzi”- scenka edukacyjna.

– Dzień dobry. Mam na imię Zuzia i bardzo lubię jeść, ale czasami boli mnie brzuszek i nie wiem dlaczego? Dziś rano też mnie trochę bolał, chociaż zjadłam śniadanie, było bardzo smaczne.
Rodzic pyta – A co jadłaś na śniadanie?
Zuzia odpowiada, że zjadła całą paczkę chipsów, batonik czekoladowy i wypiła jeszcze szklankę coca- coli. Przecież nie może mnie boleć brzuszek z głodu?- mówi Zuzia.

Porozmawiajcie Państwo z dzieckiem na temat scenki i zdrowego odżywiania. Zadajcie dziecku pytania:
– Powiedz, na co skarżyła się Zuzia?
– Co zjadła na śniadanie? Czy to było zdrowe śniadanie?
– A dlaczego nie można jeść tylko cukierków i ciastek? (ponieważ w nadmiernej ilości powodują ból brzucha, psucie się zębów, złą kondycję fizyczną, otyłość).
– A co dzieci powinny jeść i pić? (konieczność jedzenia owoców, warzyw, nabiału, chlebka, jajek, wędlinki….., picie wody niegazowanej…. aby być zdrowym i silnym).

• Praca plastyczna „Zdrowie na talerzach”.
Proponujemy abyście wykorzystali do pracy 2 papierowe talerzyki ( można też odrysować talerze na kartce papieru ) i gazetki reklamujące produkty żywnościowe (z Lidla, Kauflandu…itp.) Waszym zadaniem jest wycięcie produktów żywnościowych i przyklejenie ich:
-na jednym talerzu obrazki tylko produktów zdrowych
-na drugim niezdrowych

• Na zakończenie zachęcamy Was do uważnego obejrzenia i wysłuchania piosenki, która prezentuje Piramidę zdrowego odżywiania