Archiwum-2020-Grupa 10

„Nie ma jak dom”

maj 22, 2020 | Archiwum-2020-Grupa 10

Dzień dobry!
W piątek mamy dzień aktywności muzycznej i ruchowej.

1. „Nie ma jak dom”- poznanie słów i melodii piosenki – doskonalenie umiejętności wokalnych, ilustrowanie treści piosenki ruchem. Rozwijanie poczucia rytmu, eksperymentowanie dźwiękiem. 
Dzisiejszy dzień zaczynamy muzycznie. Wysłuchajcie piosenki w pozycji stojącej naprzeciw rodzica, kołysząc się lekko na boki. Na słowa refrenu wspólnie schodzenie się do siebie z wysokim podnoszeniem rąk do góry i wracając opuszczaniem.
https://www.youtube.com/watch?v=SAxem9LqlK0

2. „Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami”- ćwiczenia gimnastyczne, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, rozwijanie inwencji twórczej dziecka.
Teraz trochę poćwiczymy z Lulisią i Lulitulisiami”! Jesteście gotowi?
https://www.youtube.com/watch?v=9iOLdoHhLpc

3. „Wojna na miny”- zabawa doskonaląca spostrzegawczość.
Macie ochotę na zabawę ze swoimi Rodzicami? Więc zaczynamy zaproście Rodzica do zabawy. Stańcie z rodzicem naprzeciw siebie. Niech jedno z Was zacznie zmieniać wyraz twarzy, robiąc różne miny. Druga osoba musi je, w miarę wiernie, powtarzać. Po jakimś czasie zamieńcie się rolami. Odmianą tej zabawy jest naśladowanie dźwięków.

4. „Znajdź różnicę u swojej mamy”- zabawa kształtująca spostrzegawczość i koncentrację.
Usiądźcie z rodzicem naprzeciw siebie. Poproś mamę/tatę, aby zamknęła/ął oczy, a Ty zmień trzy szczegóły w swoim wyglądzie (np. rozepnij guzik, zdejmij pierścionek, podwiń rękaw). Rodzic musi odgadnąć, jakie szczegóły zmieniłaś/eś. Jeśli odgadnie, zamieńcie się rolami.

5. „Guma nie tylko do żucia”- zabawa ruchowa z elementami skoku przy użyciu gumy do skakania.
Na weekend proponujemy Wam zabawę ruchową z el. skoku z użyciem gumy do grania.             

                                                           

Życzymy udanej zabawy i miłego weekendu 😊