Archiwum-2020-Grupa 09

Nowa liczba 20

maj 25, 2020 | Archiwum-2020-Grupa 09

Dzień dobry kochani! Witamy Was cieplutko po weekendzie 🙂 mamy nadzieję, że odpoczęliście i jesteście gotowi na nowe wyzwania 🙂

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od zabawy rytmicznej – „w zdrowym ciele zdrowy duch” – wszelkie instrukcje znajdziecie w poniższym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=x9F1oqntz_o

A oto kolejne zadania dla Was:

„ Zabawy z liczbą 20”  poznajcie liczbę 20, zobaczcie krótką prezentację zapisu liczby:

 https://www.youtube.com/watch?v=NcEG04Obgd0

a następnie wykonajcie karty pracy cz. 4 str. 94, gdzie zapoznacie się z zapisem graficznym liczby, uzupełnicie zbiory liczmanami zgodnie z wskazaną liczbą, będziecie  przeliczać elementy i określać ich miejsca w ciągu liczbowym, a także porównywać liczebność zbiorów. Następnie spróbujcie napisać liczbę 20 palcem na dywanie, a potem na tacy z kaszą lub piaskiem.

„Majowe rabatki” – wybierzcie się z rodzicami na spacer w poszukiwaniu kwitnących kwiatów. Szukajcie ich na trawnikach, polanach, określajcie ich walory kolorystyczne, zapach, spróbujcie nazwać znalezione kwiaty i określić ich walory estetyczne. Jednak zanim wyruszycie na spacer, zapoznajcie się z poniższym filmikiem, z którego dowiecie się dużo ciekawostek na temat mieszkańców łąki:

https://www.youtube.com/watch?v=LKLf5EN1Ff4

Burza i chmurki”- podczas spaceru zwróćcie uwagę na siłę wiatru, kolor nieba oraz kształt chmur. Na podstawie swoich obserwacji spróbujcie przewidzieć co się wydarzy w najbliższym czasie, przedstawcie rodzicom swoją prognozę pogody, np. będzie padał deszcz, będzie burza – porozmawiajcie o niebezpieczeństwach wynikających z pogody.

To wszystko na dziś, życzymy Wam miłego dnia 🙂