Archiwum-2022-Grupa 09

Od Pani Izy 25.11.2020

lis 25, 2020 | Archiwum-2022-Grupa 09

Dzisiaj mamy wyjątkowy dzień Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym mam dla Was logopedyczną bajkę „O misiu, który nie mógł zasnąć”

„O misiu który nie mógł zasnąć”
Był wieczór mały miś leżał w łóżeczku
Si, si miś już śpi Nie !!! Jeść mu się chce – dz. powtarzają za prowadzącym
Mód miał wspaniały zapach (dzieci wciągają powietrze nosem, wypuszczają buzią). Miś zabrał się do jedzenia (dzieci układają język na kształt łyżeczki, wykonują ruchy naśladujące wylizywanie, wykonują ruchy przeżuwania, przełykania) Miś zamlaskał (dzieci uderzają grzbietem języka o podniebienie), oblizał się (buzia zamknięta, dzieci oblizują usta dookoła). Miś znów próbuje zasnąć przewraca się z boku na bok.
Si, si miś już śpi Nie !!! Pić mu się chce – dz. powtarzają za prowadzącym
Miś pije, przełyka (buzia otwarta, język oblizuje usta dookoła w jedną i drugą stronę, przełyka). Gdy Miś miał pełen brzuszek, z zadowoleniem głośno zamruczał (mmmm…).
Miś był bardzo śpiący (dzieci ziewają).
Si, si miś już śpi Nie !!! Siusiu mu się chce – dz. powtarzają za prowadzącym
Po skorzystaniu z toalety Miś umył ręce i przypomniał sobie, że nie umył zębów (dzieci starają się sięgnąć językiem jak najdalej za zębami z jednej i drugiej strony). Położył się Miś do łóżeczka kreci w prawo lewo (dzieci kręcą się), nie może zasnąć. Na zewnątrz robiło się coraz chłodniej (dzieci drżą, wykonują „motorek” wargami – brr, chuchają na ręce). Mama weszła do pokoju misia jak zobaczyła że jeszcze nie śpi przytuliła go i powiedziała, że już czas zasnąć i zaśpiewała mu kołysankę .
Si, si śpij malusi śpij si, si, si, prosi mamusia i tatuś prosi, śpij misiu śpij – dz. powtarzają za prowadzącym
Miś smacznie zasnął (dzieci oddychają nabierając powietrze nosem wydychając je ustami, naśladują chrapanie). Miś miał wspaniałe sny, gdy zaświeciło słońce przeciągnął się i się szeroko uśmiechnął (dzieci uśmiechają się nie pokazując zębów) czekał go wspaniały dzień pełen zabawy.

Następnie pomóżcie małemu misiowi znaleźć drogę do mamy

labirynt