Pizza

lut 12, 2021 | Grupa 11

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Sala przedszkolna gr II tego dnia zamieniła się na włoską pizzerię😊. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielka frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie placków na pizzę, smarowanie sosem pomidorowym, posypywanie serem oraz układanie ulubionych składników. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie robiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza niż pizza kupiona w pizzerii.