Archiwum-2021-Grupa 11

Policz guziki

maj 28, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 11

 

MAGICZNY WOREK

czyli zagadki na wprowadzenie do tematu o guzikach…

Do zabawy będziecie potrzebować: worka wypełnionego guzikami. Zadaniem dzieci będzie odgadnąć za pomocą zmysłu: słuchu oraz dotyku co znajduje się w środku. Nauczyciel najpierw posyła woreczek,  którym dzieci mogą potrząsać oraz próbują odgadnąć co jest w środku. Następnie mogą włożyć rękę i za pomocą dotyku odgadnąć co jest w środku.

GUZIKOWA MATEMATYKA

czyli przeliczamy, segregujemy, klasyfikujemy…

Matematyczne zabawy z guzikami możemy przeprowadzić na wiele sposobów. Na pewno będziecie potrzebować guzików np. w czterech rożnych kolorach, o różnej wielkości (małe, duże), z różną liczbą dziurek lub te z uchem i z dziurkami oraz pojemniczków. Zadaniem dzieci jest posegregowanie guzików ze względu na, którąś z cech. Na przykład nauczyciel mówi:

  • posegregujcie guziki według koloru (możemy dodatkowo na pojemnikach przykleić kartoniki z kolorami),
  • posegregujcie guziki na te z uchem i te z dziurkami, itd.

Następnie możecie wspólnie przeliczać w zakresie 10 ile jest guzików w poszczególnych zbiorach.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52