Archiwum-2023-Grupa 08

Propozycja zabaw – Razem jest wesoło

mar 23, 2020 | Archiwum-2023-Grupa 08

Razem jest wesoło…

         Drodzy Rodzice zachęcamy do wykorzystania poniżej przedstawionych propozycji zabaw. To może być wesoła przygoda. Życzymy udanej zabawy…

Monetą do ściany

To świetna zabawa dla dzieci, których rozbudza rywalizacja. Wystarczy wam moneta, zasady są proste – pstrykaniem palców albo po prostu energicznym ruchem ręki popychacie ją w stronę ściany. Czyja moneta będzie bliżej, ten wygrywa. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie zawodów z kilkunastoma rundami.

Przynieś mi coś

Rodzicu, Ty sobie siedzisz, a dziecko ćwiczy rozwój poznawczy ;-). Mówisz np. „Twoje zadanie to znalezienie czegoś niebieskiego i małego”. Jeśli masz w domu małego uparciucha, to czasem może to oznaczać dla ciebie nawet dziesięć minut spokoju.

Co tu się zmieniło?

Znacie wasze mieszkanie, ale czy pamiętacie, gdzie co w nim się znajduje? Jedna osoba wychodzi z pokoju, a reszta coś zmienia (chowa wazon, zdejmuje obraz)  i zaprasza wygnańca z powrotem. Czy odgadnie, co się zmieniło? Dziecko w czasie tej zabawy będzie ćwiczyło spostrzegawczość.

Godni zaufania

Zawiążcie dziecku oczy szalikiem i oprowadźcie je po domu  Niech dotyka rękami ścian, przedmiotów, zgaduje, w którym jest pokoju. Potem zamiana ról – dorosły zawiązuje sobie oczy i pozwala się prowadzić dziecku. Nie obawiajcie się, maluchy bardzo poważnie podchodzą do tego zadania. To świetna nauka odpowiedzialności za drugą osobę.

Lustrzane odbicie

Stańcie naprzeciwko siebie – jedno pokazuje ruch, drugie je powtarza. Zadaniem rodzica jest zrobić coś, co rozśmieszy malca. A w międzyczasie smyk ćwiczy koordynację ruchową.

Wielki namiot

Rodzice zwykle niechętnie przyzwalają swoim dzieciom na tworzenie „namiotów”            z koców. Raz na jakiś czas wykaż jednak nie tyle większą pobłażliwość, co wręcz zaangażuj się w zabawę. Dołóż trochę dorosłego zmysły inżynierskiego i stwórzcie wielki namiot z atrakcjami – jak choćby otwieranymi drzwiczkami. A potem                     w środku zróbcie sobie piknik.