propozycje na 08.04.21

kw. 8, 2021 | Grupa 03

Dzień dobry 🙂

Dzisiaj będzie trochę magicznie i tęczowo 🙂

1. Na początek zapraszam dzieci do ułożenia puzzli. Pod obrazkiem jest opcja wyboru stopnia trudności, można wybrać kilka lub kilkanaście elementów do ułożenia w jak najkrótszym czasie.

TĘCZA – Ułóż Puzzle Online za darmo na Puzzle Factory

MIKA I TĘCZA – Ułóż Puzzle Online za darmo na Puzzle Factory

2. Teraz troszkę ruchu. Zabawa „słońce świeci, deszczyk pada”. Na słowa rodzica „słonko świeci” dzieci poruszają się po pomieszczeniu – mogą skakać, biegać. Na sygnał „pada deszcz” – dzieci kucają i robią daszek ze swoich rączek. Zabawę można powtórzyć kilka razy.

3. Małe przypomnienie o kolorach 🙂 Quiz, dzieci muszą wybrać odpowiednie kolory .

Quiz – Kolory – Wiersze dla dzieci

4. Teraz zapraszam do wysłuchania wiersza „Jak powstaje tęcza?” autorstwa H. Ożogowskiej, który przeczyta Wam ktoś dorosły. Porozmawiajcie o jego treści.

Tęcza

Lśni na niebie tęcza,

śliczna, kolorowa.

Pytają się dzieci:

– Kto ją namalował?

Słonko malowało

pędzelkiem ze złota.

Udała się słonku

malarska robota.

• Gdzie możemy zobaczyć tęcze?
  • Kto namalował tęczę na niebie?
  • Jakie kolory są w tęczy? Wymień je.

5. Tęcza- Praca plastyczna . Potrzebne są farby lub kredki, kartka. Można skorzystać z szablonu i go wydrukować i pomalować/ pokolorować  lub dzieci mogą namalować/ narysować tęczę samodzielnie.

tecza003.pdf (wordpress.com)

Kolorowanka tęcza Grimms – Drewniane zabawki Grimm’s

6.Mam też na zakończenie dla Was zabawę równoważną „Spacer po tęczy”.

Rozkładamy prosto linę, sznurek, apaszki, szaliki co macie w domu,  tworząc „tęczową ścieżkę” .Zadaniem dzieci jest przespacerować się po wąskiej dróżce tak, aby z niej nie wypaść.

Do jutra 🙂 Pozdrawiam Pani Ola 🙂