Propozycje zabaw 06.04.2021

kw. 6, 2021 | Grupa 03

Dzień dobry  🙂 Witam ciepło po świątecznym czasie:)

1. Na rozruszanie proponuje zabawę taneczną, którą dzieci już znają – Kaczuszki 🙂

W tym tygodniu rozpoczęliśmy nowy miesiąc Kwiecień 🙂 i będzie troszkę zabawi zajęć o kwietniowej pogodzie 🙂

2.„Kwiecień plecień” wyjaśnienie znaczenia przysłowia z wykorzystaniem piktogramów zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla wczesnej wiosny, jak np.: słońce, deszcz, śnieg, wiatr, zachmurzenie. Filmik opowiadający o miesiącu kwietniu.

3. Proszę żeby dzieci, obejrzały przypominający filmik o zjawiskach pogodowych.

Następnie proszę żeby nazywały je samodzielnie przy pomocy obrazków.

4.Zabawy twórcze z deszczem – ćwiczenia ortofoniczne i rytmiczne.
Dzieci grają na folii, patykami lub kredami – powtarzają podany przez rodzica rytm, naśladują głosem np. kap, kapu, kap, kap, kap ; szumią jak ulewa)

5..„Spacer małego badacza” do tego zadania potrzebne będzie wykonanie narzędzia do określania kierunku wiatru. Proszę przygotować kredkę lub patyk i pasek bibuły ok 30 cm. Następnie okręcić bibułę wokół patyka/ kredki.

Na początku spaceru bardzo proszę aby dzieci nazwały dzisiejszą pogodę. Czy jest słonecznie? Pochmurno? Wietrznie? Niech własnymi słowami odpowiedzą na pytanie: jaka jest dzisiaj pogoda?

Jeśli będą sprzyjające warunki podczas spaceru, bardzo proszę żeby dzieci spróbowały określić za pomocą narzędzia badawczego (kredki z paskiem bibuły ;)) skąd wieje wiatr i czy jest on silny czy słaby?

Życzę dobrej zabawy i przyjemnego dnia 🙂 Pani Ola 🙂