Propozycje zabaw 09.04.21

kw. 9, 2021 | Grupa 03

Dzień dobry  🙂

1. Dzisiaj zaczniemy od rytmów. Do tej zabawy najlepsze będą klocki- wafle, lego duplo, drewniane, ważne żeby były kolorowe. Bardzo proszę Rodziców o obejrzenie filmiku o możliwościach zabaw z dziećmi w układanie rytmów, a następnie ułożenie kilka razy klocków odpowiednio kolory jeden po drugim.

Następnie dzieci słownie dokańczają rytmy w karci pracy poniżej ( jeśli ktoś może wydrukować do pokolorowania to będzie wspaniale)

2. „ Tęczowe wieże” zabawa z klockami, tym razem dzieci muszą zbudować wieże zgodnie z instrukcją Rodzica. Proszę ułożyć początek wieży, dzieci niech dokończą w tej samej kolejności. Można się pobawić później w która wieża wyższa, a która niższa.

3. „Kolory tęczy” praca plastyczna do której potrzebne będą; gąbka do naczyń (najlepiej większa), farby, pędzel i karton. Dzieci Nakładają kolejno farby paskami na gąbkę, a następnie metodą stemplowania robimy tęczową kartkę.

4. Pora na dawkę ruchu razem z Rodzicami 🙂

a jeśli dzieci mają ochotę na tańce i śpiew, to zapraszam do znanej i bardzo lubianej przez dzieciaczki piosenki o jeżach 🙂

Dobrej zabawy. Pozdrawiam słonecznie, Pani Ola 🙂