Archiwum-2020-Grupa 10

„Pyszne i zdrowe kanapki kolorowe” gr X

paź 23, 2019 | Archiwum-2020-Grupa 10

Pyszne i zdrowe kanapki kolorowe!

Dnia 11.10. 2019r. dzieci z gr X robiły kolorowe i zdrowe kanapki. Nasz warzywny dzień rozpoczął się od przypomnienia wiadomości na temat zdrowego żywienia: jakie produkty należy jeść, aby być zdrowym a czego powinniśmy unikać i oczywiście dlaczego musimy się zdrowo odżywiać!

Starszaki polisensorycznie poznawały warzywa: wąchały, dotykały i próbowały składniki. Przypomniane zostały również zasady bezpiecznego posługiwania się nożem i deską do krojenia. Dzieci kroiły warzywa, które układały na swoich kanapkach w piękne kompozycje warzywne.

Największą radość sprawiła dzieciom możliwość skomponowania swojej własnej zdrowej i kolorowej kanapki i oczywiście z wielkim apetytem późniejsza jej degustacja. Było bardzo, bardzo zdrowo, kolorowo ale przede wszystkim smacznie!