Archiwum-2021-Grupa 11

Razem jest wesoło

maj 25, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 11

Propozycja ćwiczeń porannych na każdy dzień:

Zestaw „Rodzinna gimnastyka”

potrzebny będzie woreczek dla dziecka

Stop – zabawa orientacyjno-porządkowa: dziecko biega swobodnie po pokoju. Na hasło: Stop! – staje nieruchomo
w miejscu. Zabawę powtarzamy kilka razy. Za każdym razem dziecko stara się przyjąć inną pozycję.
Dorośli i dzieci – ćwiczenie dużych grup mięśniowych: dziecko maszeruje swobodnie po pokoju. Na hasło: Dorośli! wspina się na palce, wyciągając w górę ręce. Na hasło: Dzieci! – idzie w przysiadzie.
Upuść woreczek – ćwiczenia tułowia: każde dziecko stoi przed woreczkiem. Na sygnał rodzica dziecko
podnosi woreczek, kładzie na głowach i wykonuje skłon w przód, tak aby woreczek spadły. Ćwiczenie należy
powtórzyć kilka razy.
Tak i nie – ćwiczenia mięśni szyi: dziecko stoi swobodnie w rozsypce. Na hasło: Tak! kiwa głową naprzemiennie do góry i dołu. Na hasło: Nie! – kiwa głową naprzemiennie w prawo i w lewo.
Wyciszenie – marsz po obwodzie koła: dziecko maszeruje po obwodzie koła raz w lewą, raz w prawą stronę.
Środki dydaktyczne woreczek dla każdego dziecka