Archiwum-2021-Grupa 11

„Rodzinna gimnastyka” – zestaw ćwiczeń porannych

cze 1, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 11

Zestaw ćwiczeń porannych „Rodzinna gimnastyka”

„Stop” – zabawa orientacyjno – porządkowa: dzieci biegają swobodnie po sali. Na hasło: Stop! – stają nieruchomo w miejscu. Zabawę powtarzamy kilka razy. Za każdym razem dzieci starają się przyjąć inną pozycję.

„Dorośli i dzieci” – ćwiczenie dużych grup mięśniowych: dzieci maszerują swobodnie po sali. Na hasło: Dorośli! wspinają się na palce, wyciągając w górę ręce. Na hasło: Dzieci! – idą w przysiadzie.

„Upuść woreczek” – ćwiczenia tułowia: każde dziecko stoi przed woreczkiem. Na sygnał rodzica dzieci podnoszą woreczki, kładą na głowach i wykonują skłon w przód, tak aby woreczki spadły. Ćwiczenie należy powtórzyć kilka razy.

„Tak i nie” – ćwiczenia mięśni szyi: dzieci stoją swobodnie w rozsypce. Na hasło: Tak! kiwają głowami naprzemiennie do góry i dołu. Na hasło: Nie! – kiwają głowami naprzemiennie w prawo i w lewo.

„Wyciszenie” – marsz po obwodzie koła: dzieci maszerują po obwodzie koła raz w lewą, raz w prawą stronę.

Środki dydaktyczne: woreczek dla każdego dziecka.