Archiwum-2021-Grupa 11

„Rodzinne sylabizowanie” – zabawy z książką

cze 3, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 11

„Rodzinne sylabizowanie” – zabawa słowna.

Rodzic pokazuje wybrane obrazki z „Wyprawki”. Dziecko nazywa obrazki, starają się wyodrębnić pierwszą i ostatnią głoskę w wyrazie oraz podzielić wyraz na sylaby.

Środki dydaktyczne: wybrane obrazki z „Wyprawki”.

„Moja wyobraźnia” – ćwiczenia grafomotoryczne na karcie pracy KP4 s. 37

Dziecko mówi co przedstawia obrazek, dorysowuje brakujące elementy na obrazku, znajduje i zaznacza elementy, które nie pasują do lata. Na koniec koloruje kredkami rysunek według własnego pomysłu w taki sposób, jakby był widziany przez tęczowe okulary.

Zabawy ruchowe:

„Zabawy sportowe” – zabawa naśladowcza. Dziecko stoi swobodnie i naśladują ruchem słowa prowadzącego: Teraz jedziemy na rowerze. Teraz biegamy po podwórku. Jedziemy na hulajnodze. Lubimy jeździć na rolkach. Tańczymy do muzyki. Pływamy. Gimnastykujemy się.

„Jedziemy rowerem” – zabawa orientacyjno-porządkowa. Dziecko kładzie się na plecach i naśladuje jazdę rowerem. Na hasło: Stop! Podziwiamy krajobrazy! – wstaje i rozgląda się po pokoju. Na hasło: Wracamy na rowery! – naśladuje jazdę rowerem, leżąc na plecach.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52