Archiwum-2021-Grupa 11

Sport to zdrowie!Gimnastyka fajna spraw

mar 26, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 11

Zachęcamy rodziców do wspólnej aktywności i ćwiczeń z dzieckiem w domu; poniżej propozycje ćwiczeń z wykorzystaniem koca.Potrzebne przedmioty: koc, piórko lub wata, butelki plastikowe lub kubeczki. Udanej zabawy

Rozgrzewka:

• marsz w miejscu unoszenie wysoko kolan- raz szybko, raz wolno,
  • 5 podskoków obunóż,
  • 5 pajacyków,
  • krążenia ramion w przód i tył,
  • krążenia głowy w prawo, w lewo,
  • krążenia bioder w prawo, lewo ,
    •   Zabawy z kocem:

W leżeniu przodem na kocyku między przeszkodami” – ćwiczenie mięśni grzbietu. Dziecko leżąc na brzuchu na kocyku, odpychają się rękami i wykonują ślizg między przeszkodami( mogą być butelki plastikowe lub kubeczki). Po wykonaniu ćwiczenia
    wracają na swoje miejsca.

„W siadzie ugiętym na kocyku między przeszkodami” – ćwiczenie mięśni brzucha. Dzieci na złożonym na połowę kocyku,        w siadzie ugiętym, z rękoma na kolanach, odpychają się stopami i przejeżdżają między przeszkodami, a następnie wracają.

„Froterka” – ćwiczenie dużych grup mięśniowych.  Dziecko składa kocyk, kładzie na nim piórko i swoje dłonie. Dziecko odpycha się z wyprostowanymi w kolanach nogami, przesuwa powoli kocyk, tak aby piórko z niego nie spadło.

„Leniwa żabka” – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dziecko kuca na złożonym kocu,
    dłońmi odpychają się od podłogi, nogi wraz z kocykiem przesuwają się do przodu.

„Składamy kocyk” – ćwiczenie mięśni brzucha
    i ćwiczenie stóp. Dzieci  składają stopami kocyk tak, aby był możliwie jak najmniejszy.

Relaks

„Zasłużony odpoczynek” – ćwiczenie oddechowe.
    Dzieci w leżeniu tyłem z ugiętymi w kolanach nogami i stopami opartymi o podłogę. Wykonując głęboki wdech nosem, unoszą wyprostowane ręce. Wydychając powietrze ustami, opuszczają ręce  i układają je wzdłuż tułowia.